Teknologiselskapet Avikom satser tungt på videokonferanseløsninger, og har utviklet løsningen easymeeting.net, som nå begynner å få fotfeste i Norge og internasjonalt.
– Sammen med en rekke andre tjenester som gjør videomøter enklere og mer tilgjengelige; leverer Avikom "summetonen" til videosystemer som gjør det like enkelt å ha videomøter som å ringe med en vanlig telefon, heter det i en melding fra selskapet.
– Du skal kunne bruke tilgjengelig eksisterende utstyr mer, rett og slett – målet med easymeeting er at det skal være enkelt å ha reisefrie møter, enten det er mellom din egen bedrifts videomøterom, eller med dine samarbeidspartnere rundt om i verden, sier Marie Smedsrød i Avikom.
Daglig leder Hans Johan Tofteng påpeker at Avikom opererer i en bransje som vokser kraftig.
– Vi mener at potensialet for Avikom er veldig stort. Vi har ambisjoner om å bli en betydelig aktør i et stort internasjonalt marked. Våre tjenester gjør at ulike enhetene og de tradisjonelle videosystemene kan kommunisere enkelt sammen. Dermed blir det enklere å bruke videomøter, sier Tofteng.