Musen følger i fotsporene til selskapets suksess, økotastaturet, og er nok et eksempel på at seskapet makter å utvikle høykvalitetsprodukter som samtidig er miljøvennlige. Økomusen, som ifølge meldingen er verdens første plastikkfrie og nedbrytbare datamus, er 100 % resirkulerbar.
Kjell-Erik Tenold, administrerende direktør i Fujitsu Norge, er glad for at Fujitsu kan bidra til en grønnere IT-bransje:
– Det er summen av alle de små initiativene som gir resultater. Denne musen er nok et bevis på at det er mulig å begrense bruken av ikke-resirkulerbare materialer i produktlivssyklusen. Den burde være førstevalget for bedrifter som ønsker å være miljøbevisste, og samtidig har høye krav til kvalitet, sier han.